Aqua Knight (KISHIRO Yukito)

Water World and Poop
   Her tarafının okyanus olduğu bir adada küçük bie çocuk ve babası eğlenceli bir hayat sürmektedir. Bir gün küçük çocuk denizde bir zırh bulur ve maceralar başlar. Vallahi, anlatılacak çok bir şey yok. Tanıtımı kısayken kendi daha kısa…
   Güzel bir fantastik dünya yaratılmış. Ciddiyetten uzak bir anlatımla hikayenin arkaplanı, mitolojisi verilmeye çalışılmış. Buna rağmen arkada bulunan sistematik yapılanmanın çok daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Bir de neredeyse serinin en boktan karakteri başrol oluyor. Kaldırmadım.Hikaye biraz daha ciddi anlatılsa çok daha başarılı olurdu. Devam etse, uzun soluklu ve başarılı shonunen serilerden birisi olabilirmiş. Komedi unsuru çok zayıf olmasına rağmen. Bok esprileri çok kütüydü. Herneyse kısa, tadımlık bir shounen arıyorsanız size göre..
   Yanlış hatırlamıyorsam, Kevin Costner reisin Water World diye bir filmi vardı. Böyle heryer sularla dolmuş.. Ulaşım, beslenme neredeyse herşey denizden sağlanıyordu. Bundan neden bahsettim, fikrim yok. (Kültürlü biriyim, tabii ki!)   Aqua Knight (***) kısa, komedisinin herkese hitap etmediği, bok esprileri havada uçuşan ama iyi bir arkaplan evrene sahip bir seri ki okumak veya okumamak önemli değil. Birşey kazanmaz veya kaybetmezsiniz.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s