Molester Man (YOKOTA Takuma & Kendisi)

000001

Uzun zamandır manga okuma isteğim yoktu. Final döneminde de her genç öğrencinin yaptığı gibi “İki bakıp çıkarım.” diyerekten açtığım bilgasayarı 4 saat sonra kapatırken Molester Man’ı okuduğum için pişman değildim.  Neredeyse Mr. Molester güldüğünde güldüm, ağladığında ağladım. Karakterler, hikaye, uzunluk her şeyi ile mükemmel bir seriydi. Sanatı dışında, o kadar kusur kadı kızında da olur.

Aslında sanat benim için önemlidir. Nasıl bir kitabın hikayesi, müziğin enstüramentalisi (böyle bir kelime var mı?)  temel yapı taşı ise, manganın ise sanatı bu görevi görür. Lakin, istisnalar kaideyi bozmaz diyerekten, arada bir iki tek atmaktan zarar gelmez. Komedi diye okuduğum ve tebessüm bile oluşturmayan o aptal mangalardan sonra Molester Man çok iyi geldi. Sıkıntınız var, depresif mi hissediyorsunuz, Molester Man sizi mutlu eder. Hem internet göndermeleri, otaku dokundurmaları falan bayağı eğlencelidir.

Son söz, mangaupdates.com da 2ch adlı japon textboardlarında geçen bir hikayeden esinlendiği yazıyor. Based on the a true story, der kaçarım. Hadi kolay gelsin.

000004_crop

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s