Notlar #2

  • Battlestar Galactica izledik, bitti. Birkaç sene sonra tekrar izler, yorumlarız. Yapılmış en iyi bilim kurgu, demeyeceğim. Son iki sezonda ki Kara Thrace saçmalığı olmasa çok daha güzel olacaktı. Olmadı, beceremediler. Yine de yakın sürede bir Cylon atağı bekliyorum. Sırada dizi tarihinin en psiko karakterini, Gregory House’u tekrardan fethetme var.
  • Kitap yasaklatma haberini görünce kütüphaneme yaklaşıp kitaplarıma dokundum. Sonra bir baktım, yasaklanan kitaplarda geçenlerin on katı daha pis kitaplara sahibim. Hatta bir atın kadını sahip olmasını anlatan bir kitap var. (Hangi kitap bilen var mı?) Küfürlerin gırla olduğu birkaç kitapta var. Asıl önemlisi bu kitapları ilkokulun son yıllarında okumuştum. Hadi, bunu geçtim. “Fareler ve İnsanlar”ı öğretmenimin tavsiyesi ile ilkokul beşte okumuştum. Şu 10 senede ne değişti ki! Düşünün bakalım.
  • İnsanlar neden bir filmi izleyip zevk alacaklarına onu kendi dar görüşlerine sığdırmaya ve anlamlandırmaya çalışırlar anlamadım. Sinemaya gelen bir film, seçimlerin sonucunda bilet alıp gittiğin bir filmdir. Kendi seçimlerin seni istemediğin bir duruma sokuyorsa, sorunu fındık kadar olan beyninde aramalısın. Diğer insanların eserlerinde değil.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s