ID:The Greatest Fusion Fantasy (Kenny A.T. & KIM Daewoo)

1

“Gender Bender akar!”

MU: ID:The Greatest Fusion Fantasy

Novelden mangaya dönüştürülen eserlerden birisi diyerek başlayalım. Asıl elemanız Chun-wa kendini bir anda yabancı olduğu bir dünyada bulur. Yoldaşları ile tanışır ve dikkat çekmemek için Id isimini seçer. Neden bu dünyaya geldiğini, amacını ararken kendine edindiği dostlarına yardım eder, düşmanlar kazanır ve dağları yok eder. (bu kısım ilginçti be!) Bu dünyada zibilyon tane fantastik yaratık vardır.

Şimdi bu yaratıkları biraz daha açalım:

Ejderhalar mitolojik varlıklar içinde her zaman saygı duyulan ve korkulan yaratıklar olurlar. Bir evren oluştururken eğer içine onları katacaksanız büyük olasılıkla zeki yaratıklar olarak karakter oluşturması yapmanız gerekir. Kimse aptal bir ejderhadan hoşlanmaz. “Check”

Elfler ise her zaman güzel kızlar, zarif erkeklerden oluşmuş ve bir dünyayının kaderine büyük olasılıkla etki etmiş ırk olurlar. Karanlık veya aydınlık tarafta olmaları önemli değil.  “Check”

Cüceler çabuk öfkelenen, balta dövüşçüleri, kaslı, hafiften gerizekalı olurlar. Ayrıca bugüne kadar rastladığım hiç bir eserde ki cüce kadınlara ısınamamıştım. Nitekim yine öyle oldu. “Check”

İnsanlar güçlenen ve bu arzuları ışığında karanlığa yada aydınlığa hizmet etmeyi seçerler. Genel olarak en fazla toprağa hükmeden de insanlar olur. Harika savaşçılardır. Hepimiz insanız ulan!’ En sağlam ırk budur. “Check”

Büyü fantastik bir dünyanın olmazsa olmazlarından. Götün sıkıştımı büyüye başvuracaksın ki zor durumdan kurtulabilesin. Büyücülerde karizma olmalı yoksa siz hiç yaptığı büyü ile kendine zarar veren büyücü gördünüz mü?  “Check”

Çok tanrılı bir sisteminiz varsa elbette rahipler bütünün önemli parçlarından birisidir. Rahipler, hiç hazzetmem onlardan. Neyse buna da…”Check”

Son bir tane daha, muhteşem silahlar yaratmalısınız. Öyle sıradan kılıçlarla, harika savaçılar yanyana gelir mi? “Check”

-Ciddiyetsiz Tanıtım –

Kafanızı fazla ütülemeden, bunların hepsini tek bir mangada toplayın, üstüne tanrısal güçlerden biraz serpin, arabesk bir şekilde Tanrıya karşıya ayaklanma ile karıştırıp, karakterlere sürekli power up yaptırarak kısık ateşte kaynayana kadar bekleyin. Pişirdiğinizde sos olarak politik oyunlar ve ihanetler kattınızmı tadından yenmez vallahi. Yanında bir bardak gender bender ile karşınızda ID: The Greatest Fusion of Fantasy.

-Ciddiyetsiz Tanıtım –

Dövüşelim, güçlenelim, nerden geldiği belli olmayan güçlü insanlarla karşılaşalım sonunda bunlarıda yenelim. Dövüşler genel olarak tek bir rakibe karşı olsun, cilt sonlarında sonu belli olan bir dövüş bir dahaki cilde kalsın diyorsanız ID bunu size fazlasıyla sağlayacak bir manhwa. En azından 5.cilte kadar okuyun devam edip etmeme kararınızı daha sonra verebilirsiniz.Açıkcası hikayede ilerleme yok ama kurgu “eh işte!” seviyesinde. Bir noktada tıkanan hikaye açılacak gibi de değil hani . Sanatı iyi zamanla daha da iyileşiyor.

Okurken arkaya şöyle, Audiomachine, Two Steps from Hell, Groove Addicts tarzı birşeyler ile iyi gidiyor. Hadi kolay gelsin. 38QCSS38EVV2

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s