Tower Of God (Slave In Utero)

Tower Of God

Tür: Manhwa, Aksiyon, Macera, Fantastik, Romantizm,

Yazar: Slave in Utero

Çizer:Slave in Utero

Durum: Devam Etmekte.

Bölüm Sayısı: Cilt 2- Chapter 87

Karne: Cilt 2-Chapter 87

  Süper güçler, süper silahlar, yeterli derecede ilgi çekebileck bir konu, güç, para, şöhret vs. ne isterseniz verebilecek bir kule ve birgün genç bir çocuk içeri düşer ve herşey değişir. İhanet var, süper güçlü boss karakterler var. 

Aralıksız bir dövüş, karmaşa ve kaosun hakim olduğu bir manhwa Tower of God. Yani çoğu shounen serisi gibi saatlerce okursunuz. Ara ara gerçekten heyecan uyandırmayan ve hafiften sıkan bir yayın sırasına sahip olsada biraz sabır ile tekrar pata küt dövüşe devam ediyor. Daha önceki yazımda yine böyle bir aralığa rastgeldiğim için sıkılıp bir daha ki bölümü beklemezsiniz demiştim. Lakin, çizer beni öyle güzel göt etti ki anlatamam. Bildiğin 1.cilt  sonunda manhwa  her yönden zirve yaptı. Şimdi ise her hafta çevrilmesini beklediğim bir kaç seriden birisi olup çıktı. Cilt 2’nin ise timeskip kısmına göndermelerin ve karakter tanıtımlarının yavaş yavaş bitmesi ile heyecan ve hareket kazanacağına eminim.

Çizerin inanılmaz bir rpg oyuncusu olduğuna olan inancım blog çevirilerini okudukça daha da arttı. Yapsalar şöyle iyi bir oyun oynanır mı? Evet. Blogunda kulede ki güç sıralamalarını, manhwada geçen ve açıklamaları eksik kalmış kısımları, bölüm sonrası yorumlar gibi yazılar var. Yakında gelecek dediği ve manhwanın genel güç kavramının derinden etkileyen shinso hakkında ki yazısı ve geri kalan hepsi Tower of God’ı daha iyi anlamak ve çizerin kafasındakiler hakkında biraz daha bilgi sahibi olmak için harika kaynaklar.

 Çizerin sıfırdan yarattığı bu dünyadaki kraliyet oyunları, sadece güç ile kazanılan mevkiler ve danışıklı dövüşler var. En güzel olanı ise bunları Baam gibi “boss” bir ana karakterin çevresinde ki olaylardan yola çıkarak anlatmak. Baam her mangada görmek isteyeceğiniz bir karakter, gri ve kalın sınırları olmayan bir kişiliği var. Söylemek istediğim ne çok iyi ne de tam anlamıyla kötü bir karakter. Olayların sonuçlarına göre değişen ve öngörülemeyen kararlar alabiliyor. Buda manhwanın olay silsilesinin karışık ve hikaye örgüsünün çeşitlili olmasını sağlıyor.

Tower of God iyidir. Okunasıdır. Bu yazı daha önce yazılmış halinin gözden geçirilmiş ve düzenlenmiş hali olacaktı ama baştan yeni birşey ortaya çıktı. Sağol,  beni göt ettiğin için SIU.

Reklamlar

Tower Of God (Slave In Utero)” üzerine 3 düşünce

  1. Geri bildirim: Orange Marmalade (Seok Woo) « Proje Asosyal

  2. Geri bildirim: Kiss Wood (Ahn Sung Ho) « Proje Asosyal

  3. Geri bildirim: Günce Karalamaları-1 « Proje Asosyal

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s