Orange Marmalade (Seok Woo)

Başlık:  Orange Marmalade
Tür: Webcomic, Okul, komedi,  Doğaüstü
Yazar: Seok Woo
Çizer: Seok Woo
Durum: Devam ediyor.
Bölüm Sayısı: 48 bölüm
Yazar Tarafından Okunan Bölüm Sayısı: 48 bölüm

  “Vampirler şehre gelir ve önlerine çıkan her insanı tek bir damla kan kalmayana kadar içip, kuruturlar. Gözü dönmüş genç vampirimiz tüm sınıf   arkadaşlarını emmiş…” Maalesef böyle bir hikaye yok. Kansever arkadaşlar için  uzak durulması gereken popüler dünyanın fantezi edebiyatından sömürdüğü  canavar- insan  aşkının bir başka modellemesi. Alışılan ikilinin aksine bu sefer hatun kişisi vampir olmak durumunda. Burada kızımız gücün getirdiğine ters tepki olarak kendisini insanlardan soyutlamış, okulun en gözde öğrencisi ise saçma bir durum ile bizim kıza aşık  olmuş bulunmakta. Asıl özgünlük ise kızın erkeğin kanının kokusunu dayanılmaz bulması. Dünya olarak True Blood serisi tarzı vampirlerin halka arz olduğu bir gerçeklikte geçiyor. Fakat kimin vampir olduğu belli değil.

Yan karakterler her mangada (tabir-i caizse bu bir shoujo-webcomic olan bu seride ) karşımıza çıkan sessiz,çekingen tip ile hayat eğlenceli olmasa sanki yaşamayacak bir optimist. Esas karakterlerden birinin ne idüğü belirsiz arkadaşı, gizemli geçmişe sahip birisi.

Sanat ise tatmin edici en azından, sırıtmayan, rahatça okunan, bir yapıya sahip. Dipçik: Yetenekli photoshop kullanıcılarına saygım sonsuz.   

Uzun uzadıya anlatmak istesem de (ki hiç öyle bir isteğimde yok.) Orange Marmalade size yeni bir şey sunmuyor. Daha önce yapılmış ve defalarca yapılacak bir senaryonun, oyunun farklı bir yorumlaması sadece. Okursanız zaman kaybı, okumazsanız değişen hiçbir şey olmaz. 

Yazının pdf hali: Oranga Marmalade

Diğer Yazılar:

*Tower Of God

*Kiss Wood

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s