Natsume Yuujinchou (MIDORIKAWA Yuki)

1

Natsume Yuujinchou
Tür:Komedi, Drama, Shoujo, Doğaüstü

Okuma Durumu: Cilt 11-Bölüm 43

  Konu Özeti: Büyükannesi Reiko’nun Natsume’ye “Book of Friends” adında ki kitabı bırakması ile başlayan bir hikayesi var. Kitapta büyükannnesinin karşılaştığı ruhların isimleri var. Kitabın Natsume’de olduğunu öğrendikten sonra bazı ruhlar ismini geri almaya bazıları ise onu öldürüp kitabın sahibi olmak için geliyorlar. Natsume’nin korumalığını yapan bir de “kedi” var. (Niyeti Natsume öldükten sonra kitabın sahibi olmak!)

 Sanat: Shoujo için sanat yeterli. Öyle muhteşem çizimler falan beklemeyin. Basit ama kafi derecede.

 İzlenim: “Ever since i was a kid, I’d sometimes see weird things. Since it doesn’t seem like other people can see them, maybe they are what you’d call sprits.” Natsume aşağı yukarı her bölümüne bu sözlerle başlayan bir manga. İnanın arka arkaya okurken bile sıkılmadan her defasında bu balonları okudum. Natsume’nin hayatını okurken de garip bir duygu hissedeceksiniz. Bazen onun gibi dilemmalarda kalacak bazen yaptığı seçimlere saçmalık diyeceksiniz. Bir tarafınız Natsume’nin yalnızlığına üzülürken diğer bir yanınız belki ona imrenecek. (Biliyorum ki herkes diğerlerin farklı olmayı ister bir noktada.)
  Her seferinde maceralara dalacak bir bakacaksınız ki bölüm bitmiş. Natsume’yi farklı yapan ve diğerlerinden ayıran şey de konunun size sıkacak bir tarafının olmaması, mangakanın japon mitolojisi ile gayet güzel harmanladığı bu seri sizi okurken akışına alacak ve sessizce kendine bağlayacak. İnanın hiç pişman olmayacaksınız.

 Mangaka: MIDORIKAWA Yuki. Resmini bulamadım. Natsume’den başka bir çalışmasını okumuşluğum da yok. 

N4_crop

Reissssss!

 Son:Animesinin 3. sezonunu izlemedim. 2.sezonu da mangayı okurken izlemiştim. Uyarlama bana gayet başarılı gelmişti. Ama manganın tadı çok farklı. Scanlation grubunun değişmesinden dolayı bir yerde bazı kavramlarda değişiklik oluyor. Keşke “Trascendence” grubu ve çevirmen taiyouchan serinin tamamımını tekrar bir elden geçirse, kim bilir belki yaparlar.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s