Cat Street (Kamio Yoko)

 

  İlk okumaya başladığımda 4 vol. aynı gecede okumuştum. Uzun bir aradan sonra bu gece bitirebildim sonunda. Cat Street, duygusal çöküntüleri olan ve diğer insanlar tarafından farklı olarak algılanmalarından dolayı 4 gencin toplumdan kendilerini soyutlaması ile başlar. Onları herşeyin bedava olduğu bir okulda belki tekrar topluma kazandırmak için veyahut  kendi benliklerini bulmalarına yardımcı olmaya çalışan, El Bistol okulunun müdürü ile tanışırlar . Hikayenin karakterlerinin önemli olanları bunlar.

 

Hepimiz hayatımızda bir kez olsun, kendimizi toplum dışına atmış, soyutlanmış bir halde yaşamaya çalışmıştırız. Sonuç olarak hayat insanlara adil davranan bir mekanizma olmadığı gibi oldukça yorucu ama eğer başarabilirseniz bırakmak istemeyeceğiniz duygular ve nesneler ile doludur. Ne olursa olsun, her kişinin bir potansiyeli vardır. İşte mangakanın bu şirin, güzel hikayesinden benim anladığım bu. Size kötü davranabilirler, ihanet edebilirler, duygularınız ile dalga geçebilirler ama kişiliğiniz ve yeteneğiniz her zaman sizindir. Sadece bir kıvılcım bekler yanıp tutuşabilmek için.

   Çok pis edebiyat parçalamama rağmen eğer birkaç kişi de olsun bu nadide eseri okumalarını sağlayabilirsem mutlu olurum. Kısacası Keito’nun hayatına bir göz atın. Belki çöktüğünüz zamanlar da tekrar ayağa kalkmanızı sağlayabilir. Görüşmek üzere.

  Mangakamız:Kamio  Yoko


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s