Onani Master Kurosawa, Mirai Nikki, Shingeki no Kyojin, Olimpos

Onani Master Kurosawa

   Türkçesi “Mastürbasyon Efendisi Kurasawa” diyelim. Çizimler göz alıcı değil, gözüm alışana kadar da v2’yi yarılamıştım. Ama dikkatimi çeken bir nokta var ki mangakanın utanma duygusunu yansıtma şeklini çok beğendim.

Konu olarak doujin olsada başlarda daha sonra sağlam bir draması var. Sonuçta eğlenceli, okurken haz alınan, kafa yormayan bir seri. Karakter gelişimi gayet yeterli seviyede.

Mirai Nikki

   Türkçesi “Gelecek Günlüğü” diyebiliriz. Çizimler gayet tatmin edici. 11 gelecek günlüğü sahibi ve aralarında ki ölümüne olan savaş. En son kalanın zaman tanrısı olacağı bu savaşta akıl oyunları, ıhanetler, arkadaşlıklar, trajik nedenler, ilginç günlükler ve bol aksiyon var.

     Mirai Nikki:Mosaic, Mirai Nikki: Paradox adı altında iki ufak serisi de bulunmakta. Not:Ovası da bulunan bu serinin 2011 yılı için anime haberide var.


Shingeki no Kyojin
   İnsanların azınlık olduğu ve hayvanlar gibi av olduğu bir shounen serisi. Devlerin saldırılarına karşı koyamayan insan oğlu en sonunda kendini yüksek duvarlarla çevrili bir şehre hapsediyor. Yüzyıl süren sessizlikten sonra gümbürtü kopacak ki manga olsun.Sonuç olarak insaların devlerin yemeği olduğu bir dünya ve klasik olarak türünün son umudu bir”shounen”. 
   Okunabilir bir seri zaten daha v3’te. Bilinen shounen serilere göre daha karanlık bir sanat tarzı var. El-ayak kopması, parçalanmalar, kan ararsanız okuyun.


Olimpos

  Troy Prensi Ganymede yaş gününde güneş tanrısı Apollo tarafından kaçılır ve yabancı bir yerde ölümsüzlüğe mahkum edilir.
  Kısa bir seri. Eğer sizde benim gibi okuduğunuz manganın sanatına sayfa sayfa dikkat ediyorsanız. Doğru yerdesiniz. Erkek çizimleri kızlara benzese de bazı yerlerde. 9/10 gibi bir rakamı hak eden bir sanat var. Ayrıca konu olarak ilk okuyuşta tam olarak kavrayamabilirsiniz. Şahsen iki kez tekrar etsemde hala karışıklık ve sorular var kafamda.


Not: Yorum yok mu?
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s